Over het tutoraat
In september starten ongeveer 100-140 studenten met het EH-Basisjaar. Dit is 5 dagen per week, een jaar lang. In februari starten ongeveer 55-75 studenten met het EH-Traject. Dit is 3 dagen per week, 5 maanden lang. Op de EH zeggen we vaak: ‘Durf stil te staan om verder te komen’. Dat is wat deze studenten willen doen. Ze bereiden zich voor op de volgende stap in hun leven. Wat ga ik studeren? Sta ik stevig genoeg in mijn schoenen? Wat geloof ik als christen precies en hoe sterk is mijn geloof? Hoe kan ik overtuigd als christen leven in deze maatschappij? Onze studenten willen zich bezinnen op de belangrijkste levensvragen en laten zich in het EH-Basisjaar of EH-Traject uitdagen om visie te ontwikkelen.
In grote collegezalen volgen de studenten colleges over belangrijke thema’s. Elke student krijgt ook een plaats in een tutorgroep van 12 studenten. Wij geloven dat je niet alleen individueel leert, maar juist in groepsverband. Je leert van elkaar, je leert door elkaar te bevragen. Dit gebeurt onder leiding van een tutor. De tutor trekt een jaar lang met zijn of haar groep op, stuurt het groepsproces aan en zorgt voor verbinding en verdieping in de groep. De tutor faciliteert het groepsproces, zodat je niet alleen inhoudelijk met en van elkaar leert, maar dat het groepsproces zelf ook een bron van ontwikkeling wordt. De tutor leeft zelf uit het Evangelie van Jezus Christus en is een belangrijke identificatiefiguur voor de studenten. Het is uitdagend werk, maar geeft ook bijzonder veel voldoening. Dat merken we zeker aan het einde van het jaar, als we terugblikken op het jaar en van de studenten terugkrijgen wat er in hun leven gebeurd is.
Van kandidaten die solliciteren naar de functie van tutor vragen wij veel flexibiliteit. De aanmeldingen voor het EH-Basisjaar lopen door in de zomervakantie. Pas tegen september hebben we zicht op het aantal studenten en dus ook op het aantal tutoren dat nodig is voor het EH-Basisjaar. Voor het EH-Traject weten we het eind januari. We zorgen er graag voor dat we voldoende tutoren klaar hebben staan. Als je aangenomen bent, kunnen we nog niet direct garanderen dat er een tutorgroep voor je is. Dat is een lastige situatie waar je mee om moet willen en kunnen gaan. We houden je wel op de hoogte van het aantal aanmeldingen en je weet ook bij welk aantal studenten je een groep hebt. We hopen dat deze onzekerheid je niet hindert om te solliciteren.